Alexis Lafrenière Roughing against Jake Walman served by Filip Chytil
2 min.

Sestřih zápasu

Game preview #58: Rangers @ Red Wings

Tak už máme novou sérii. Sérii porážek. Prohráli jsme podruhé za sebou. Měli bychom s tím něco udělat. Otázka je, jestli s tím bude náš dnešní soupeř souhlasit. V Little Caesars Arena nás přivítá slavný Detroit Red Wings.

Lancerovo okénko

Vzájemné zápasy:
Historická bilance: 220-259-96-15 (výhry – porážky – remízy – porážky v prodloužení)
Bilance za 5 let: 7-1-6 (výhry – porážky – porážky v prodloužení)
Zápasy v minulé sezóně: bilance 2-0-1, 2:3 SO v MSG, 5:4 OT venku a 4:0 v MSG
Zápasy v této sezóně: bilance 1-0-1, 2:3 OT v MSG a 8:2 venku

smajlík z fóra

Detroit má aktuálně 62 bodů z 56 zápasů, ale z posledních 10 utkání má bilanci 7-3-0, takže dost podobnou, jakou máme my. Takže bych si dal pozor, abychom neprohráli i potřetí v řadě. Kvalitní i nadějné hráče na to mají. Kapitán Dylan Larkin je jedním z nich. Aktuálně má 56 bodů v 55 zápasech a s 22 vstřelenými góly je nejlepší střelec týmu. Jeho 34 asistencí je také nejvyšší číslo, takže to takhle na první pohled vypadá, že je to tým jednoho hráče. Druhý v bodování jsou obránce Filip Hronek a křídlo Dominik Kubalík shodně s 36 body, 35 bodů má David Perron a 33 mladý Lucas Raymond. Další velká naděje pro budoucnost obrany Red Wings Moritz Seider má 30 bodů. O formě Detroitu nejlépe hovoří bilance za posledních 7 utkání. 6x vyhráli a prohráli jen jedenkrát se Seattlem. 2x porazili Calgary i Vancouver, v prodloužení zdolali Edmonton a naposledy porazili 3:1 Washington. Opravdu bych je nepodceňoval.

V posledním utkání proti Washingtonu se vrátil na led Jakub Vrána, který vynechal cca 4 měsíce kvůli nespecifikovaným problémům. Po návratu k tréninku byl poslán na rozehrání do AHL, kde zpočátku moc nezářil a dokonce ho Detroit nabídl všem přes Waiver list. Nikdo si ho z něj nestáhl. Taková panovala důvěra v kompletní návrat 26letého křídla. Na farmě ale našel svoji starou formu a po celkem 17 zápasech s bilancí 11 bodů za 6 gólů a 5 asistencí se konečně vrátil do prvního týmu. Takže je možné, že bude hrát i proti nám.

Jednou jsme prohrát museli. Tak to chodí. A tím myslím ne prohrát v prodloužení, ale v základní hrací době. Jde o to, jak rychle se vrátíme na vítěznou vlnu. Když se ale vrátím k zápasu s Winnipegem, tak nevim, kde byla ta chyba. Stříleli jsme jak u Verdunu. Na střely jsme vyhráli 51-21. Ale na góly jsme padli 1:4. Děs běs. Vincent Trocheck 8 střel, Mika Zibanejad 6 střel, Filip Chytil, Chris Kreider a Adam Fox 5 střel. A jeden gól. Bylo to tak slabé, nebo měl brankář Jets Connor Hellebuyck svůj den. Řekl bych obojí. Někdy to tam padne, někdy ne. A tentokrát se to tedy potkalo. A chtě nechtě musím přiznat, že forma našeho gólmana není bůhví jaká. 4 obdržené góly z 21 střel a úspěšnost 81 %. To není hodné držitele Vezina Trophy. Ale na druhou stranu, jestli si má vybrat slabší chvilku, ať je to teď a ne v play off.

4. Detroit - 56 zápasů, 62 bodů

Detroit se po dlouhé době dostal na dostřel postupových pozic. O to to bude dnes horší. Washington má sice stejně bodů jako Detroit, ale má odehráno o 3 zápasy víc.

Stručně

• New York Rangers opět vyrazí na čtyřdenní dvouzápasový trip, který začne ve čtvrtek večer v Detroitu.
  • Blueshirts vyhráli sedm z posledních devíti zápasů a získali bod v deseti z posledních jedenácti utkání (8-1-2). Pokud se ponoříme hlouběji do minulosti, Rangers získali body v 11 z posledních 13 zápasů (9-2-2), v 18 z posledních 21 utkání (14-3-4) a ve 28 z 34 klání (23-6-5).
  • Na cestách Blueshirts bodovali v 10 duelech (6-0-4) a dnes večer mohou vyrovnat dlouhou bodovou sérii venkovních zápasů (11 GP - 1939-40).
  • Rangers vstupují do dnešního utkání s body z 10 venkovních zápasů a vítězstvím ve čtyřech z posledních šesti venkovních utkání. Celkově Blueshirts získali bod ve 22 z 27 venkovních zápasů (17-5-5).
  • Rangers získali alespoň jeden bod v osmi zápasech proti Detroitu (6-0-2) a v 15 z posledních 16 zápasů proti Red Wings, počínaje 22. lednem 2017 (bilance 10-1-5). Venku proti Red Wings získali Blueshirts bod v 10 duelech (5-0-5). V posledním střetnutí 10. listopadu se Rangers utrhli na osm gólů, z toho šest ve třetí třetině.
  • Obrana Rangers nasbírala 141 bodů, což je druhý nejvyšší počet v NHL, a 112 asistencí, což je třetí nejvyšší počet.
  • Se 73 góly ve třetí třetině a brankovým rozdílem plus 21 gólů ve třetí třetině se New York řadí na třetí místo v NHL.
  • Gólový rozdíl Rangers plus 38 je pátý v NHL a 3,36 gólu na zápas je devátý.
  • Šestnáct vítězných zápasů po obratu Blueshirts je druhým nejvyšším počtem v NHL a sedm comeback vítězných zápasů ve třetí třetině je čtvrtým nejvyšším počtem.

Rangers & Red Wings

• Jacob Trouba pochází z Rochesteru ve státě Michigan a v Michiganu hrál hokej v organizaci Compuware, v programu rozvoje amerického národního týmu (2010-11 a 2011-12) a na Michiganské univerzitě (2012-13). Trouba byl v dětství fanouškem Red Wings; jako svůj hokejový idol uvádí Nicklase Lidströma.
  • Tyler Motte je rovněž rodákem z Michiganu (St. Clair) a za Michiganskou univerzitu odehrál tři sezóny (2013-14 - 2015-16), ve 107 zápasech nasbíral 105 bodů (50G-55A). V ročníku 2015-16 byl jmenován finalistou Hobey Baker Award (nejlepší vysokoškolský hráč) poté, co v 38 zápasech za vítěze Big Ten Wolverines zaznamenal 32 gólů a 24 asistencí, což představuje 56 bodů.
  • Asistent generálního manažera Rangers Ryan Martin působil 16 let (2005-21) v týmu Red Wings, z toho 11 sezón (2010-21) jako asistent generálního manažera týmu a osm sezón jako generální manažer Grand Rapids Griffins (2013-21).
  • Útočník Red Wings Andrew Copp hrál za Rangers na konci sezony 2021-22 po svém získání v rámci uzávěrky přestupů. Copp skončil s druhým nejvyšším počtem bodů akvizice v sezóně v historii Rangers, hned po Stevu Larmerovi v roce 1994 (16 bodů ve 23 utkáních). Copp nasbíral 32 bodů v celkem 36 zápasech za Rangers (8G-10A v 16 RS GP a 6G-8A ve 20 PS GP).