New York Rangers - Detroit Red Wings 6. 11. 2014 (02:00) @ Madison Square Garden

4:3 1:0, 1:2, 1:1, 1:0OT
Rick Nash (10) Martin St. Louis (4) Lee Stempniak (3) Derick Brassard (5)
Jakub Kindl (1) Daniel Cleary (1) Tomas Tatar (4)

Too many men/ice served by Chris Kreider
2 min.
05:23
Henrik Zetterberg -Tripping
Henrik Zetterberg Tripping against Rick Nash
2 min.
07:56
Niklas Kronwall -Hooking
Niklas Kronwall Hooking against Rick Nash
2 min.
10:58
Dominic Moore -Interference - Goalkeeper
Dominic Moore Interference - Goalkeeper against Jonas Gustavsson
2 min.

2. třetina

05:51
Kevin Klein -PS - Covering puck in crease
Kevin Klein PS - Covering puck in crease against Johan Franzen
0 min.
07:38
Justin Abdelkader -Cross checking
Justin Abdelkader Cross checking against Carl Hagelin
2 min.
07:38
Carl Hagelin -Slashing
Carl Hagelin Slashing against Justin Abdelkader
2 min.
10:07
Conor Allen -Tripping
Conor Allen Tripping against Tomas Tatar
2 min.
19:36
Martin St. Louis -Hooking
Martin St. Louis Hooking against Jonathan Ericsson
2 min.

3. třetina

18:12
Justin Abdelkader -Embellishment
Justin Abdelkader Embellishment against Martin St. Louis
2 min.
18:12
Martin St. Louis Hooking against Justin Abdelkader
2 min.
19:29
Marc Staal -Holding
Marc Staal Holding against Pavel Datsyuk
2 min.

prodloužení

00:46
Pavel Datsyuk -Tripping
Pavel Datsyuk Tripping against Martin St. Louis
2 min.

Sestřih zápasu

Broadwayskú drámu rozhodol v predĺžení Brassard

Hokejisti New York Rangers sa vrátili po dňovej pauze späť do akcie na domácej pôde v Madison Square Garden, kde privítali Detroit Red Wings. Do zostavy sa vrátil krátkodobo zranený obranca Kevin Klein i nórsky hokejový fenomén Mats Zuccarello a do brány sa opäť postavil Henrik Lundqvist. Jazdci skvele rozbehli stretnutie otvorením skóre v siedmej minúte Rickom Nashom. Lenže v druhej tretine napriek gólu Martina St. Louisa na 2-0 o vedenie prišli v priebehu 13-tich sekúnd. Gólová hojdačka sa preniesla aj do tretej časti, keď na 3-2 zvýšil Lee Stempniak, ale 8 sekúnd pred koncom pri presilovej hre o dvoch hráčov zariadil deľbu bodov slovenský útočník Tomáš Tatar. Druhý bod však zostal zásluhou Dericka Brassarda v New Yorku.
Úvod tretiny lepšie vyšiel domácim, ktorí sa ako prví dostali do ohrozenia súperovej brány. Menovite to bol Rick Nash, ktorého strela zápästím oprášila ľavý betón Jonasa Gustavssona. Tým sa však aktivita Rangers neskončila a obrana Detroitu mala čo robiť aj v nasledujúcich minútach.

V 4. minúte Jazdci pochybili pri striedaní a hostia dostali možnosť presilovej hry, ale tá sa po minúte skončila vďaka útočným chúťkam Ricka Nasha. Skrátenú presilovku následne využil práve hviezdna 61-tka, keď zadnou časťou tela skrížil trajektóriu strely Dericka Brassarda od modrej čiary. Pre kanoniera začiatku sezóny to bol už 10. presný zásah v ročníku. Rangers sa zaslúžene dostali do vedenia 1-0.

Domáci rozhodne neplánovali svoju útočnú aktivitu ukončiť. V polovici prvej tretiny viedli na vyložené gólové šance 6-0. Navyše, hostia pomohli miláčikom Madison Square Garden vlastným oslabením. Presilová hra síce zvýšenie náskoku nepriniesla, ale Jazdci ju strávili nasťahovaní pred Gustavssonom. Najbližšie k zlepšeniu štatistík bol Carl Hagelin, ktorý z medzikružia nastrelil žrď.

Príležitosť po prvýkrát ohroziť Henrika Lundqvista dostali Červené krídla v 11. minúte, keď si na trestnú lavicu odišiel sadnúť Dominic Moore po prehnanej útočnej aktivite pred Gustavssonom. Kráľ Henrik však svoj tím podržal prvými zákrokmi v zápase. Lenže, od dvanástej minúty boli hostia zrazu lepším tímom. Tlačili sa pred Lundqvista a vynahradili si úvodných 10 minút bez strely. Vyrovnanie viselo vo vzduchu minútu pred prvým klaksónom, keď Danny DeKeyser nebezpečne opečiatkoval tyč.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=6391,6393,6394,6395,6396,6397,6398*

Veľké veci sa diali v druhej tretine. Johan Franzen v 25. minúte tečom poslal puk do žrde. Následná dorážka skončila pod Kevinom Kleinom, ktorý sa obetavo hodil za Lundqvista a bolo z toho trestné strieľanie. Jeho prevedenie dostal na starosť Gustav Nyqvist, ale zo švédskeho súboja vyšiel víťazne gólman, keď lapačkou vytesnil Nyqvistovu strelu zápästím.

Keďže vyrovnanie sa nekonalo, museli sa slova ujať opäť domáci. Matt Hunwick skvele našiel vysunutého Martina St. Louisa a ten v samostatnom úniku našiel škáru medzi Gustavssonovými betónmi – 2:0. Pre člena elitnej formácie Rangers to bol tretí gól z posledných dvoch stretnutí. Druhá asistencia putovala na konto Michaela Kostku, pre ktorého predstavovala prvý bod v drese Jazdcov. Fanúšikovia v Madison Square Garden určite nečakali, že Detroit dokáže zrovnať skóre v priebehu 13 sekúnd. V 33. minúte využil presilovku český obranca Jakub Kindl a následne vyrovnal Daniel Cleary. V prípade druhého gólu išlo o strelu od mantinelu z úrovne bránkovej čiary, ktorá Lundqvistovi prepadla za chrbát. Vyrovnanie odobril bez veľkej námahy aj videorozhodca. Nepriestreľnosť kráľa MSG proti Červeným krídlam sa zastavila na 211 minútach a 8 sekundách.

Skvelé stretnutie odohrala prvá formácia Jazdcov. Okrem toho, že zakaždým, keď bola na ľade museli byť hostia v obrannej pohotovosti, zomkla dve minúty pred koncom Detroit vo vlastnej obrannej tretine. Výsledkom bola spálená tutovka koho iného ak nie Ricka Nasha, ktorý v priestore odkrytej brány hostí dokázal nájsť len lapačku Gustavssona.

Záverečná časť priniesla vyrovnaný súboj o rozhodujúci gól, ale aj zmätočné rozhodnutia rozhodcov. Približne v polovici tretej časti dostal hokejkou do tváre Danny DeKeyser, ale Carl Hagelin prekvapujúco neputoval na 4 minúty na trestnú lavicu, kedže 24-ročný útočník musel ísť zašívať tvár. Namiesto dlhej presilovky museli v 52. minúte hostia prehltnúť horkú pilulku v podobe gólu Leeho Stempniaka, ktorého do úniku spolu s Dominicom Moorom šikovnou prihrávkou poslal Chris Kreider.

V posledných minútach tretej tetiny prišiel očakávaný tlak súpera, pričom Mike Babcock odvolal Gustavssona z brány už 2 a pol minúty pred koncom tretej tretiny. A rozhodcovská komédia pokračovala aj minútu pred koncom, keď sa muži v pruhovanom nedokázali dohodnúť, kto vlastne pôjde na trestnú lavicu. Nakoniec si na lavicu hanby odišili sadnúť aj Justin Abdelkader aj Martin St. Louis. Tridsať sekúnd pred poslednou sirénou rozhodcovia poslali k St. Louisovi predsa aj Marca Staala a slovenský útočník Tomáš Tatar nakoniec využil presilovku piatich na troch. Jazdcov delilo od víťazstva len 8 sekúnd.

Hneď v úvodnej minúte predĺženia dostali do daru presilovú hru domáci. Alain Vigneault si pred jej rozohraním vzal oddychový čas a najlepšie inštrukcie dostal zrejme Derick Brassard. Dvadsaťsedemročný Kanaďan po strele Dana Girardiho doklepol odrazený puk do prázdnej brány. Brassard okrem gólu dostal od spoluhráčov aj Broadwayský klobúk. Jazdci si pripísali na konto dva body a najbližší zápas Rangers odohrajú v sobotu v Toronte.