Too many men/ice served by Aaron Voros
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers vezou z Detroitu bod. Prohráli 4:5 v prodloužení

V již tradiční čas 19:00 amerického času (1 hodina ranní SEČ) Rangers rozehráli další utkání sezóny. Tentokrát se zaletěli podívat za obhájci Stanley Cupu do Detroitu. Střetnutí mezi Red Wings, kteří již několik let patří k nejsilnějším týmům každý rok a Rangers, kteří drží první místo na Východě díky 12 bodům z možných 14-ti, zaručovalo zajímavý zápas.

Nástup do hry byl divoký a skóre se bohužel pro Rangers měnilo již v čase – Lundqvista prostřelil v první minutě Samuelsson, jenž stečoval nahoezní od modré čáry. Hra i v dalších 5 minuách ukázala spoustu nepřesností na obou stranách.
Na 0:2 zvýšil již ve 4.minutě Johan Franzen – Fillpula vystřelil zleva, Lundqvist vyrazil jeho střelu mezi kruhy a tam pohotově dorazil Franzen. Nutno podotknout, že Rangers do té doby hráli velmi chaotický hokej se spoustou nepřesností a jinak než gólem to skončit nemohlo. Dvě branky jsou ale během prvních čtyř minut přecijen hodně velký trest. Větší šanci tak Lundqvist chytil až napotřetí. Chuť si „spravil“ na Hudlerovi a poté si připsal ještě dva menší zákroky.
Po reklamní přestávce si první tlak v útočném pásmu vytvořili i hosté a hned ho dokázali využít – Gomez vybojoval u levého mantinelu puk, poslal ho k bližšímu kruhu Callahanovi a ten zápěstím poslal totuš Osgoodovi pod vyrážečku. Na hodinách svítila 8.minuta.
Hra se i v dalších minutách hrála ve vysokém tempu a diváci měli možnost vidět divácky atraktivní hokej nahoru-dolů s průměrnými šancemi na obou stranách. Větší šance si utvořili hosté z Manhattnu, avšak bez gólového efektu.
Když na hodinách svítila 12.minuta, hru opět přerušila reklamní přestávka a všichni fanouškové hostujícího celku doufali, že opět bude mít pozitivní dopad na jejich oblíbené hráče. Toto přání se bohužel nenaplnilo a místo toho se pokračovalo v přelévání hry sem a tam. Jediný rozdíl byl, že tentokrát měla více ze hry domácí Rudá křídla.
Na počátku 16.minuty pobavil diváky v aréně Nikolai Zherdev, který se efektně obtočil ve vlastním obraném pásmu kolem napadajícího hráče, poté stejný kousek předvedl na počátku středního pásma a nakonec přesné přihrál do jízdy Dubisnkymu, který vypálil z levého kruhu do plastrónu gólmana v červeném.
Číslo počítající čas v první třetině vypršel a tak se další změna skóre v první třetině nekonala. Rangers do šaten odešli za nepříznivého stavu 1:2.

Na začátku třetiny uzamkli domácí hokejisté hráče Blueshirts do vlastního pásma, ale žádnou větší šanci si neutvořili. Ta přišla až na konci 22.minuty, když Datsyuk dostal přihrávku od vlastní branky až na útočnou modrou, ale Lundqvist celkem s klidem zlikvidoval jeho šanci tělem.
Několik minut se hrálo opět sem a tam bez větších šancí. Největší si připsal Zherdev, který se zkoušel obtáčet okolo brány, ale Osgood byl u tyčky včas. Ve 28.minutě přišla šance podobná té Datsyukově – dlouhou přihrávku však teď přijmul Hudler, naštěstí ani ten Krále Henrika překonat nedokázal.
Druhá lajna Rangers se ukázala i v 29.minutě – Dubinsky zavezl po pravé straně, za bránou nahodil puk mezi kruhy Vorosovi a ten se i s pukem pokusil natlačit do svatyně Detroitu. V brance však skončil jen Chris Osgood.
Polovina zápasu přinesla obrovskou šanci Hossy a štěstí Lundqvista – kotouč zpoza brány poslal zadovkou jeden z domácích hráčů přesně mezi kruhy, odkud pálil nebezpečně Hossa, ale Lundqvist stihl nastavit pravý beton. Druhý beton měl ale na počátku 31.minuty špatně postavený a toho dokázal využít Holmstrom, jenž hezky tečoval střelu na druhou stranu brány – 1:3.
Dvoubrankový náskok domácí viditelně uklidnil a tak začali hrát lehkovážně. Toho dokonale využila první lajna hostů – Gomez držel puk za brankou a pak rychle přihrál do pravého kruhu, kde stál již připravený Nigel Dawes, který svojí pumelicí našel tři minuty po brance Holmstroma skulinu v Osgoodově postoji a slavil tak svůj první gól v sezóně – 2:3.
V čase 35:18 jsme měli možnost vidět první přesilovku zápasu, která se odehrála v podání Blueshirts. Ta zůstala nevyužita a hned po skončení této dvouminutové výhody rozhodčí signalizovali další vyloučení, tentokrát na straně hostí. Dvě minuty za hákování si šel odpykat Voros. 31 sekund před vypršením trestu byl vyloučen Ryan Callahan taktéž za hákování. Rangers s vypětím všech sil ubránili krátké oslabení 5:3 a poté zazvonila siréna signalizujicí konec třetiny. To znamenalo, že i po druhé třetině byli Wings o jeden gól vpřed.

Hokejisté Rangers úspěšně ubránili zbytek Callahanova trestu a pak přišel velký čas druhé lajny Blueshirts – ta skoro minutu držela Detroit ve vlastním pásmu. Nejdřívě skvěle pracoval před bránou Voros, který měl velkou šanci, ale Osgood byl pozorný. Pak už ale přišel gólový moment. Po střele od modré čáry opět fantasticky před bránou zapracoval Aaron Voros, který skvěle clonil a ještě dokázal puk tečovat. Stav byl tedy vyrovnaný poprvé od první minuty.
Vorosovi vyrovnávací branka evidentně nestačila a tak si v čase 44:00 došel pro další. Puk držel za brankou a když chtěl přihrát mezi kruhy Zherdevovi, jeho přihrávku si Osgood sám srazil zády do brány a Rangers poprvé v zápase vedli – 4:3.
V tu chvíli si trenér Rudých křídel vybral oddechový čas a po záběru na střídačku domácích bylo vidět, že i tak zkušený tým, jako je Detroit tyto dva rychlé góly položily. Hráči v bílém se i přes jednobrankový náskok tlačili dopředu, totéž však praktikovali i domácí Red Wings pohánění hlasitým křikem „Let's go Red Wings“ nesoucím se napříč halou. Mohli jsme tak vidět šance na obou stranách. Připomeňme na každé straně tu největší – za Rangers se obtáčel kolem branky Callahan a na druhé straně pálil od modré kapitán Lidstrom.
V 47.minutě rozhodčí nabídli hráčům New Yorku navýšit skóre, když poslali domácí hráče „do čtyř“. Největší šanci však měli na počátku přesilovky hráči Rudých křídel – Datsyuk naservíroval v přečíslení 2 na 1 puk Hossovi, který vypálil na Lundqvista a Datsyuk poté u tyčky dorážel, ale Lundqvist fantasticky vystřelil pravý beton a znemožnil ruskému útočníkovi vyrovnat.
8 minut před závěrečnou sirénou měl Henrik další těžký zákrok, když se mezi kruhy s pukem zničehonic zjevil hráč v červeném. Lundqvist byl naštěstí pozorný. Lundqvistovy těžké chvíle přicházely s nástupem první lajny Wings na led, ale všechny střelecké pokusy a naděje domácích se tříštily na fantastickém švédském gólmanovi.
5 minut před závěrečnou sirénou přišlo poměrně zbytečné vyloučení hostů. Voros si šel odpykat týmový trest za přiliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku využil v čase 16:11 Jiří Hudler. Tím ale problémy neskončily. Nejdříve musel Lundqvist vytahovat skvělý zákrok proti brejku Datsyuka a poté proti střele Mariana Hossy.
Další okamžik, který mohl změnit skóre byl v poslední minutě výpad Fillpuly, který se dokázal protáhnout kolem Staala, ale Paul Mara krásným hitem zastavil jeho šanci ještě před střelou. Více už se do 60-ti minut nevešlo a tak se týmy za stavu 4:4 připravovaly na prodloužení.

Prodloužení však nemělo dlouhého trvání. Ukončil ho již po 23 sekundách Marián Hossa, který tímto gólem překonal milník 300 zásahů v NHL.