Gustav Lindstrom Hi-sticking against Dryden Hunt
2 min.

Sestřih zápasu

Game #68 preview: Rangers @ Red Wings

Dobrá věc se podařila a my jsme porazili Penguins 2x během několika dní. Tučňáci jsou jeden z našich pravděpodobných soupeřů pro play off a o to je to příjemnější. Ale liga běží dál a na řadě je druhá část letošního dvanáctého back-to-back zápasu, tentokrát proti týmu Detroit Red Wings.

Lancerovo okénko

Základní fakta:
Historická bilance: 217-259-96-14 (výhry – porážky – remízy – porážky v prodloužení)
Bilance za 5 let: 6-2-5 (výhry – porážky – porážky v prodloužení)
Zápasy v aktuální sezóně: 18.2 prohra v MSG 2:3 na nájezdy

smajlík z fóra

Atlantická divize: 5. místo, 66 zápasů, 26-32-8, 60 bodů, 189:253 (-64)
Liga: 24. místo podle bodů (45,5 %)
Posledních 10 zápasů: 2-6-2, aktuální série: 3 porážky

O tom, jakým stylem hraje Detroit, hodně napovídá jejich základní statistika. Za 66 zápasů získali 60 bodů a mají rozdíl skóre -64. To bych si osobně přeložil jako hru vabank, buď to vyjde, nebo ne. Nás porazili, takže jim to evidentně (občas) funguje. Bylo by dobré si na to dát pozor a neztratit znovu body. Red Wings od vítězného zápasu s námi odehráli 15 zápasů a jen 3x vyhráli (Carolina, Vancouver, Philadelphia), 2x získali bod a 10x odešli poraženi. A to si připsali pěkné divočiny: 2:9 s Arizonou, 5:7 s Edmontonem, a teď naposledy 2:11 s Pittsburghem. Takže se máme na co těšit. Vůbec by mi nevadilo, kdybychom jim také nasázeli větší počet gólů. Mr. Green

Metropolitní divize: 2. místo, 67 zápasů, 43-19-5, 91 bodů, 206:174 (+32)
Liga: 4. místo podle bodů (67,9 %)
Posledních 10 zápasů: 7-3-0, aktuální série: 3 vítězství

My jsme aktuálně v docela dobré pohodě. Až na jednu věc. Alexis Lafreniere neprodloužil svoji bodovou sérii… Sad Přesto to byl super výkon, 6 zápasů a 7 bodů (2+5). Ale hokej je týmový sport a týmu se rozhodně daří. Jsme 2. v divizi, 4. v lize, máme 91 bodů a zbývá nám 15 zápasů. V nedávné době, kdy v lize hrálo ještě 30 týmů, platilo obecné statistické pravidlo, že 96 bodů je hranice pro postup. K této hranici máme aktuálně 5 bodů, a to by tedy musel být pořádný výbuch, abychom je neudělali. Spíš to vidím na atakování 105 bodů, i když závěrečné zápasy budou proti velmi těžkým soupeřům.

Zpět ke včerejšímu zápasu. Dvojice nováčků Andrew Copp a Frank Vatrano opět zabodovala. Vatrano dal náš první gól a Copp přihrál na gól, který dal Braden Schneider. Chris Kreider si připsal asistenci a vítězný gól, jeho 45. v sezóně. Neskutečný, jakou sezónu pan CK20 má. Artemi Panarin přidal 2 asistence a také Mika Zibanejad a Adam Fox mají každý po jedné asistenci. Igor Shesterkin předvedl spolehlivý výkon (91,7 %) a připsal si 32. vítězství v sezóně. Zápas byl hodně tvrdý, na hity jsme vyhráli 38:32.

Dnes musíme předvést jinou dovednost. Je dost pravděpodobné, že v brance nastoupí Alexandar Georgiev, což naše šance trochu snižuje. Každopádně se nesmíme nechat uspat pocitem, že jsme o parník lepší. Je potřeba nic jim nedovolit a vzít si své 2 body. Čekají nás těžší zápasy.

Skrečování: Libor Hajek, Julien Gauthier, Greg McKegg, Justin Braun
Zranění: Ryan Strome (lower body), Kaapo Kakko (upper body), Kevin Rooney (upper body)

Skrečování: Givani Smith, Chase Pearson, Marc Staal
Zranění: Mitchell Stephens (lower body), Robby Fabbri (knee), Danny DeKeyser (undisclosed), Thomas Greiss (undisclosed), Calvin Pickard (lower body)

Rozbor: Čtvrtá výhra v řadě přichází z Detroitu. V prodloužení rozhodl Copp

Máme za sebou nejvýnosnější březen v historii klubu. Rangers museli sice dvakrát dotahovat, ale díky vyrovnání na 4-4, které v přesilovce nezařídil nikdo jiný než Chris Kreider, se zápas rozhodoval v prodloužení. To gólem rozsekl Andrew Copp po krásné akci a nahrávce Artemi Panarina. V úvodní třetině otevřel skóre zápasu Ryan Reavese. Na konci třetiny pak Filip Chytil tečí vyrovnával na 2-2. Gólově se ve druhé třetině prosadil také Panarin a celkem si připsal tři body.

BÁJEČNÝ BŘEZEN - Rangers uzavřeli březen s bilancí 11-4-0, čímž si vytvořili rekord v počtu vítězství v měsíci březnu. Pouze osmkrát v historii týmu vyhráli Rangers 11 a více zápasů v jednom měsíci (březen 2022 - 11, únor 2020 - 11, listopad 1993 - 11, leden 1973 - 11, říjen 1990 - 11, prosinec 1996, 1995, 1970 - 11).

ČTYŘI VÝHRY V ŘADĚ - Blueshirts vyhráli čtvrtý zápas v řadě, čímž si v této sezóně připsali čtvrtou vítěznou sérii o délce čtyř a více zápasů. New York vyhrál šest z posledních sedmi zápasů, osm z posledních deseti utkání a jedenáct z posledních patnácti klání.

VENKOVNÍ BOJOVNÍCI - New York si vylepšil bilanci na cestách na 22-13-2 (46 bodů) a vyhrál pět z posledních šesti zápasů mimo MSG. Dnešní večer byl pro Blueshirts 37. venkovním zápasem v sezóně, což je nejvíce v NHL. Dva ze zbývajících čtyř venkovních zápasů odehrají v New Jersey a na Long Islandu.

ATLANTICKÁ DIVIZE - Rangers si v Atlantické divizi polepšili na 17-2-1, jejich 17 výher je ligovým maximem. S 28 výhrami proti Východní konferenci je New York společně s Floridou nejlepším týmem v NHL.

BACK-TO-BACK, LET'S GO! - New York dokončil svůj dvanáctý set back-to-back v této sezóně, čímž si vylepšil bilanci 7-4-1 ve druhé polovině back-to-backů. Sedm výher Blueshirts ve druhé polovině zápasů back-to-back je čtvrtým nejvyšším počtem v NHL. V letošním roce Rangers vyhráli oba zápasy back-to-back v pěti případech.

DALŠÍ OBRAT - Rangers uhráli své 24. letošní vítězství po comebacku poté, co se jim podařilo otočit stav 2:1, 3:2 a 4:3. New York si vylepšil bilanci na 16-3-1 při remíze po dvou třetinách, přičemž 16 vítězství v těchto případech je nejvíce v NHL.

PŘESILOVKY - Chris Kreider vstřelil vyrovnávací gól v přesilové hře, díky čemuž se Rangers prosadili v přesilovce v osmi z posledních 11 zápasů (9G) a v 10 z posledních 15 zápasů (11G). V NHL jsou Blueshirts na druhém místě v procentuální úspěšnosti přesilových her s 27,1 %. Kreider a Zibanejad dohromady vstřelili 37 přesilovkových gólů (Kreider - 24, Zibanejad - 13), což je druhý nejvyšší počet přesilovkových gólů dvou hráčů Rangers v jedné sezóně.

STŘELBA - New York přestřílel Red Wings 34:26 a ve čtyřech z posledních pěti zápasů zaznamenal 30 a více střel.

PRODLOUŽENÍ - Rangers si v pětiminutovém prodloužení vylepšili bilanci na 4-3 a vyhráli tak každý z posledních tří zápasů v prodloužení. Dva z posledních tří zápasů New Yorku se rozhodly až v prodloužení.

Chris Kreider vstřelil na konci třetí třetiny 46. gól v sezóně a 24. v přesilovce. Vyrovnal tak Jaromíra Jágra (2005-06) v počtu přesilovkových gólů v jedné sezóně v historii klubu. Zároveň se vyrovnal Jeanu Ratellemu (1971-72), který je sedmým nejlepším střelcem v historii týmu v jedné sezóně. Vyrovnal svou bodovou šňůru šesti zápasů v kariéře, kterou předtím odehrál od 13. do 24. ledna této sezóny.

Andrew Copp collects an Artemi Panarin pass in stride and scores at 1:34 of overtime, as the Rangers rally past the Red Wings for a 5-4 victory
Andrew Copp poprvé v kariéře skóroval v prodloužení a připsal si bod v šestém utkání v řadě, čímž vytvořil nejdelší bodovou sérii v kariéře. Pět z těchto šesti zápasů odehrál v dresu Rangers a stal se čtvrtým hráčem od sezóny 2000/01, který na začátku svého působení v týmu dosáhl bodové série v délce alespoň pěti zápasů. Dalšími byli Brad Richards (5 GP - 2011-12), Marián Gáborík (8 GP - 2009-10) a Brendan Shanahan (6 GP - 2006-07).

Artemi Panarin zaznamenal svůj desátý tříbodový zápas v sezóně (1G-2A), což je čtvrtý nejlepší výsledek v NHL. Panarin prodloužil svou bodovou sérii na pět zápasů (2G-6A) a v posledních deseti utkáních má na kontě 17 bodů (3G-14A). Jedná se o třetí Panarinovu bodovou sérii pěti a více zápasů v této sezóně (5 GP - 22.-30. března, 5 GP - 6.-15. března, 6 GP - 15.-27. ledna). S 62 asistencemi je Panarin třetím nejlepším hráčem ligy.

Mika Zibanejad si připsal asistenci, čímž si připsal body v šesti z posledních sedmi zápasů (1G-7A) a 12 bodů (4G-8A) v posledních 10 zápasech. Zibanejad zakončil měsíc březen s bilancí šesti gólů a deseti asistencí za 16 bodů v 15 zápasech.

Frank Vatrano prodloužil svou bodovou sérii na čtyři zápasy (4G-1A) s asistencí a celkem v osmi utkáních v dresu Rangers zaznamenal pět gólů a jednu asistenci.

Adam Fox si připsal 56. asistenci v tomto ročníku, čímž vyrovnal Briana Leetche (1993-94) na devátém místě mezi newyorskými obránci v jedné sezóně. Fox bodoval v sedmi z posledních 11 zápasů (3G-6A) a v 11 z posledních 16 utkání (3G-14A). Jeho 56 asistencí je druhým nejvyšším počtem asistencí mezi obránci v NHL.

Alexandar Georgiev si připsal čtvrtý start v řadě od 15. března, čímž vyrovnal svou nejdelší sérii vítězství v kariéře (23. října - 21. listopadu 2018).

Filip Chytil redirects a Patrik Nemeth one-timer from the slot, scoring 11 seconds after Jakub Vrana to level the score at 2 in the 1st
Filip Chytil vstřelil svůj sedmý gól v sezóně a potřetí z posledních čtyř zápasů si připsal bod (1G-2A). Chytil bodoval v pěti z posledních deseti zápasů (1G-4A).

Ryan Reaves vstřelil svůj třetí gól v sezóně, první od 19. ledna proti Torontu. Reavesova branka byla jeho šestým gólem bez asistence v kariéře a prvním od 20. února 2020 v zápase s Vegas.

Braden Schneider se podruhé v řadě zapsal do střelecké listiny (1G-1A) a připsal si šestou asistenci v ročníku.

Patrik Nemeth si připsal asistenci a připsal si pátý bod v sezóně (2G-3A). Nemeth si připsal také plus 2 body za 13:35 minut strávených na ledě.