Dominic Moore Slashing against Matt Cooke
2 min.

Sestřih zápasu

Jazdci konečne zabrali naplno a sfúkli Minnesotu 4:1

Osem zápasov museli fanúšikovia Blueshirts čakať na prvé víťazstvo v riadnom hracom čase z dlhej domácej deväťzápasovej šnúry. Rangers porazili Divochov z Minnesoty jasne 4:1. Predovšetkým druhá tretina bola zo strany domácich naozaj vydarená. Aj tréner Alain Vigneault chválil na pozápasovej tlačovke predovšetkým strednú časť hry. Cam Talbot sa po deviatich zápasoch vysedávania na lavičke dostal do bránkoviska už od prvých sekúnd. Brankárska dvojka Jazdcov zastavila 24 striel a pripísala si svoje siedme víťazstvo v NHL.
Ak niekto čakal, že Rangers na svojho súpera vybehnú hneď od úvodu, bol zrejme sklamaný. Prvé minúty boli vyrovnané, no domáci mohli ísť do vedenia v tretej minúte. To by však musel Ryan McDonagh trafiť ponúknutú odkrytú bránu Niklasa Backstroma.

Ďalšie minúty a prakticky celá prvá polovica úvodného dejstva patrila divochom. V piatej minúte išli ako prvý do vedenia hostia, keď sa presadil Jason Pominville, ktorého pri pravej žrdi neustrážil John Moore. A bol to znovu tridsaťjedenročný Kanaďan, kto o päť minút mohol zvýšiť už na 2:0. Zmenu skóre našťastie pre domácich zastavila jedna zo žrdí Talbotovej brány.

Druhú polovicu prvej tretiny odohrali Rangers už lepšie. Dokonca si zahrali dve presilové hry. V tej prvej, po faule na Carla Hagelina najprv Mats Zuccarello nepremenil nájazd a v ďalšej akcii trafil Derick Brassard len tyč Backstromovej brány. Druhá početná výhoda už priniesla vyrovnanie. Benoit Pouliot ukázal pekný cit pre teč, keď zo vzduchu tečoval McDonaghovu strelu do brány. Dvadsaťsedemročný útočník vsietil už svoj tretí presilovkový gól v sezóne. Navyše, Pouliot bodoval v každom z posledných štyroch zápasov.

Ten, kto to po prvej tretine neodišiel spať, rozhodne neoľutoval. Jazdci po dlhej dobe predviedli kvalitnú dvadsaťminútovku. Hráči odvádzali poctivé výkony či už v obrannom pásme, alebo na opačnej strane pred Backstromom a všetko fungovalo tak, ako si to Alain Vigneault predstavuje. Vytúžené góly prišli však až v druhej polovici tretiny. Rangers zvládli oslabeníie a následne strela Dereka Dorsetta skončila zblokovaná len pri nohách Carla Hagelina, ktorý puk pohotovo poslal za chrbát Backstroma. Švédsky útočník zažíval gólovú radosť už v treťom zápase v rade.

Jazdci si do kabín nakoniec odnášali dvojgólové vedenie. Do konca druhej časti zostávalo odohrať ešte minútu a 25 sekúnd, keď sa puku ujal za vlastnou bránou Derick Brassard. Jeho sólo pokračovalo až za svätyňu súpera, odkiaľ poslal presnú prihrávku Zuccarellovi. Nórsky útočník si pohotovou strelou pripísal druhý gól a štvrtý bod v posledných troch zápasoch. Bilancia tohto útočníka je však oveľa zaujímavejšia z dlhodobejšieho hľadiska. V posledných jedenástich zápasoch dokázal pozbierať rovnaký počet bodov.

Zaujímavé čísla vykazovala po druhej tretine štatistika striel. Na Talbota smerovalo len päť pokusov, kým Backstrom sa na opačnej strane rozhodne nenudil. Jazdci ho zamestnali až sedemnástimi strelami!

V tretej tretine sa hostia všemožne snažili streliť kontaktný gól a najbližšie k nemu bol kapitán Mikko Koivu, ktorý v 45. minúte pridal druhú žrď Minnesoty v zápase. Svoje kvality musel domáci brankár ukázať aj o pár minút neskôr, keď na trestnej lavici sedel Dominic Moore. Divosi strieľali odkiaľ len mohli, no za Talbota nič neprešlo. Nebola to však len zásluha brankára, že Jazdci prežili oslabenie.

O všetkom definitívne rozhodol sedem minút pred záverečnou sirénou Chris Kreider. Po jeho góle sa však Niklas Backstrom musel poriadne červenať. Mladý útočník pri strele zápästím vôbec netrafil puk, no ten sa napriek všetkému dostal pomedzi betóny až do siete fínskeho brankára. Kreider sa ešte dlhú chvíľu smial za bránou hosťujúceho gólmana na tom ako dostal puk do siete.

Zápas mohol pokojne skončiť aj výsledkom 5:1, ale to by musel Rick Nash v závere tretiny mieriť lepšie než len do tyče Backstromovej brány. Napriek tomu, Jazdci nemusia ľutovať. Podali veľmi dobrý výkon a naladili sa na záverečný zápas z dlhého domáceho deväťzápasového decembrového maratónu. Zajtra si v back-to-back zápase zahrajú proti Torontu Maple Leafs. Dúfajme, že Rangers urobia svojim fanúšikom vianočnú náladu ďalším víťazstvom.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=dolu obrazky=5480,5481,5482,5483,5484,5485,5486,5487,5488,5489,5490*