New York Rangers - Chicago Blackhawks 18. 2. 2007 (21:30) @ Madison Square Garden

Brent Seabrook Hooking
2 min.

2. třetina

01:26
Denis Arkhipov -Holding
Denis Arkhipov Holding against Jaromir Jagr
2 min.
17:56
Martin Lapointe -Fighting
Martin Lapointe Fighting against Ryan Hollweg
5 min.
17:56
Ryan Hollweg -Fighting
Ryan Hollweg Fighting against Martin Lapointe
5 min.

3. třetina

01:14
Martin St Pierre -Holding
Martin St Pierre Holding
2 min.
08:57
Colton Orr -Hi-sticking
Colton Orr Hi-sticking against Peter Bondra
2 min.

Sestřih zápasu

Jezdci těsně zdolali Chicago

Den po tvrdé ráně, kterou pro tým znamenalo utkání s Philadelphií, nastoupili Blueshirts opět před vlastním publikem.. V sestavě podle očekávání chyběli zranění Brendan Shanahan a Marek Malík, které nahradili Colton Orr a Thomas Pöck Hned v prvních minutách utkání se rozplynuly obavy, že by se sobotní zápas na domácích hráčích negativně projevil. Rangers od úvodního buly kontrolovali hru a brzy se dostali do vedení.

Zejména dvojice Jágr-Straka si na ledě dělala co chtěla. Scénář byl přitom většinou následující; Jágr na sebe natáhl obránce soupeře a poté přihrál do šance Strakovi. Poprvé se jim to takto povedlo už ve druhé minutě, ve které Straka při přesilovce vstřelil první gól zápasu. 34letý útočník, který je po zraněném Shanahanavi nejlepším střelcem Rangers v této sezóně, mohl přidat další gól v 5. minutě, ale jeho ránu tentokrát zastavila tyčka. Ve třetí obrovské šanci se posléze Straka ocitl v 9. minutě, ve které ho fantasticky vychytal Lalime, jenž dostal podruhé za sebou příležitost před týmovou jedničkou Khabibulinem.

Ve 12. minutě zvýšil po přihrávce Matta Cullena na 2:0 šťastně Marcel Hossa, jehož střele do sítě pomohla teč jednoho z hostujících obránců. Druhý gól padl po akci hráčů, kteří se po pomalém startu letos konečně dostali do dobré formy. Slovák Hossa vstřelil v posledních 7 utkáních 5 gólů (v prvních 50 zápasech vstřelil jen 2 branky) a Američan Cullen jenž v létě s pompou přestoupil z Caroliny, zaznamenal v posledních 10 utkáních 8 bodů, v prvních 47 utkáních jich za Rangers přitom dohromady nasbíral 19. V samém závěru první třetiny si poté vytvořili několik slušných šancí Petr Průcha a Sean Avery, nicméně ani jednomu z nich se nepodařilo dostat puk do sítě.

Ve druhé části o sobě přece jen dali vědět i hosté. V 21. minutě se sice v šanci ocitl Matt Cullen a i nadále měli Rangers více ze hry, ale v 31. minutě se dokázal Patrick Sharp dostat s pukem přes obranu Blueshirts a Lundqivst musel vytáhnout perfektní zákrok, aby udržel dvoubrankové vedení. V 37. minutě poté dokonce Peter Bondra orazítkoval břevno.

O minutu později se strhla bitka mezi Ryanem Hollwegem a Martinem Lapointem. Následně se v obrovské šanci ocitl Sean Avery, který si v utkání výborně rozuměl s Petrem Průchou, ale Lalime opět dokázal zakročit. Rangers toho mohli litovat hned dvojnásob, protože se zakrátko Chicagu povedlo vstřelit kontaktní gól. Na svědomí jej neměl nikdo jiný než Martin Havlát. Nejproduktivnější hráč hostí nachytal střelou z úhlu Lundqvista, který očekával přihrávku a snížil na 1:2.

Ve třetí třetině se hrál opatrný hokej, ve kterém byla navíc vidět řada nepřesností a tak si diváci museli na zajímavější okamžik počkat až do 50. minuty, ve které hrálo Chicago poprvé v utkání přesilovku. Do šance se ale nedostali hosté, nýbrž domácí Straka, který ujel ve vlastním oslabení a gólovou radost mu překazil až výtečný Lalime.

Nevýrazní Blackhawks si příliš šancí na vyrovnání nevypracovali. Domácím fanouškům zatrnulo jedině v 56. minutě, kdy nebezpečně střílel Havlát a nechybělo moc, aby se Tuumo Ruutu dostal k nebezpečné dorážce.

Rangers byli v utkání lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Je ale třeba si uvědomit, že Chicago patří k nejslabším týmům v lize a Blueshirts jej na domácím ledě dokázali porazit pouze o jednu branku. V příštích dvou zápasech změří Jezdci síly s New Jersey a pokud budou chtít v těchto zápasech uspět, budou muset na výkonu ještě přidat.