New York Rangers - Tampa Bay Lightning 31. 10. 2016 (00:00) @ Madison Square Garden

6:1 0:0, 4:0, 2:1W
Rick Nash (4) Michael Grabner (3) Jimmy Vesey (5) J.T. Miller (3) Michael Grabner (4) Michael Grabner (5)

Alex Killorn Tripping against Nick Holden
2 min.
13:59
Jimmy Vesey -Holding
Jimmy Vesey Holding against Jason Garrison
2 min.
17:09
Steven Stamkos -Interference
Steven Stamkos Interference against Mika Zibanejad
2 min.
18:35
Mats Zuccarello -Clipping
Mats Zuccarello Clipping against Ryan Callahan
2 min.

2. třetina

09:15
Alex Killorn -Roughing
Alex Killorn Roughing against J.T. Miller
2 min.
09:15
Jonathan Drouin -Holding
Jonathan Drouin Holding against Jimmy Vesey
2 min.
19:55
Alex Killorn Tripping against Ryan McDonagh
2 min.

3. třetina

09:45
Nick Holden -Holding
Nick Holden Holding against Andrej Sustr
2 min.
15:21
Brandon Pirri -Cross checking
Brandon Pirri Cross checking against Cedric Paquette
2 min.

Sestřih zápasu

Trick or treat? Čepice pro Grabnera!

V bráně s Antti Raantou, v útoku bez Chrise Kreidera. Tak nastoupili Rangers proti Tampě, které poslední zápasy nesedly. Lightning nakonec odjíždějí z New Yorku z šestigólovou nadílkou o jejíž polovinu se postaral Michael Grabner. Po bezbrankové první třetině Rangers třikrát udeřili během 140 vteřin v prostřední části. Pak přidali další gól a dva v poslední třetině. Nejen hodně gólů, ale také skvělé akce viděli diváci na halloweenské párty v MSG.
První pětiminutovka byla více ve znamení oťukávání a zkoušení gólmanů ze střední vzdálenosti.

Tempo bylo volnější a obrany převládaly nad útoky. Oběma stranám se dařilo narušovat hru druhého týmu.

V 10. minutě se do přečíslení dostali Nash a Vesey, ale Hedman dobře vložil hůl do druhé přihrávky a znemožnil tak Rangers zakončení. Poté se Holden natlačil přes Šustra před Bishopa, ale trefil přímo brankáře.

První přesilovku zápasu rozehráli Rangers. Domácí tým umí přesilovky určitě lépe. Navíc těsně před koncem výhody byl vyloučen Vesey, kterému Boyle držel hůl, ale Vesey se chytil hole dalšího hráče a byl za to vyloučen. Boyleovi to prošlo. Drouin se dostal k jedné střele, Raanta vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Nash se Stepanem se dostávali do akce na druhé straně, ale Stepanova teč šla mimo bránu.

Druhou přesilovku měl domácí tým tři minuty před koncem třetiny. Ani tato přesilovka nebyla odehrána celá. Důvodem nebyl gól, ale vyloučení Zuccarella. Domácí útočník bodyčekoval Callahana, který upadl, a pískalo se podražení. Callahanova sekyra byla opět přehlédnuta. Po půlminutě ve čtyřech tak třetinu končila přesilovka hostí a zákrokem Anttiho Raanty.

Úvodní třetina patřila oběma gólmanům.

První závar ve druhé třetině si připravili Zibanejad, Zuccarello a Buchnevich. Chyběla přesnější muška, Bishop se musel hodně ohánět, aby neinkasoval.

Fillpula a Killorn měli své šance na druhé straně hrací plochy, ale Raanta byl také velmi pozorný.

Další střídání měla také Tampa dobře rozehrané, ale chyba na útočné modré poslala do úniku Ricka Nashe, který přesně trefil levý horní růžek branky hostí. Bishop neměl nárok. Rangers se tak ujali vedení 1-0.

Zuccarella byl plný led. Akci dvou na jednoho se snažil zakončit rychlou kličkou mezi betony, ale na Bishopa si nepřišel. Jeho následnou střelu Bishop v pohodě chytil do lapačky.

Naprosto skvělou kombinaci předvedli Hayes – Skjei - Grabner. Letní posila Michael Grabner měl před sebou zcela odkrytou bránu a zvýšil na 2-0. Hostující kouč si vzal challenge na bránění brankáři, ale Miller nikdy nebyl v brankovišti, takže se spíš hosté připravili o timeout, což potvrdil také rozhodčí.

Další hřebíček do rakve zatloukl Jimmy Vesey hned po dvaadvaceti vteřinách střelou mezi vyrážečku a beton Bena Bishopa. A jako blesk z čistého nebe to bylo za necelé tři minuty 3-0.

Za další chvíli byli souběžně vyloučeni Killorn a Drouin a domácí měli dvě minuty dvojnásobnou početní výhodu, ale ani tuto přesilovku nevyužili.

Zápas jasně patřil Rangers. Miller trefil tyčku.

Tampa se snažila, ale její hráči chyběli vzadu. Přečíslení čtyř proti dvěma řešil střelou Hayes a dorážkou do brány J. T. Miller. Čtvrtý gól ve druhé třetině.

Druhé třetiny mají Rangers zmáknuté. Své soupeře v nich přehráli 16-5.

Třetí třetinu začala téměř dvouminutová přesilovka Rangers z konce druhé třetiny, ale jako všechny výhody večera, tak ani tato nebyla ničím výjimečná.

V šesté minutě musel dvakrát po sobě zasahovat Raanta. Ale střela Stamkose a ani následná dorážka neskončila v domácí bráně.

Rangers kontrolovali hru a když se Tampa opět usadila u Raanty a lajna s Callahanem hodně zlobila, tak se do samostatného úniku dostal Grabner a střelou do růžku nad lapačku vstřelil svůj druhý gól večera. Ryan McDonagh si zapsal asistenci a bodoval tak v sedmém zápase v řadě.

V dalším přečíslení najížděli Zuccarello a Buchnevich. Norský útočník mohl střílet, ale chtěl, aby si první gól dal Buchnevich a tak nahrával. Nahrávka šla bohužel trochu za hráče a tak ruský útočník na svůj první gól zatím dále čekal.

V polovině třetiny šli Rangers do oslabení. Domácí fanoušci sarkasticky aplaudovali pokaždé, když se Bishop dotkl puku. Početní nevýhodu Rangers zvládli.

Když už Kucherov Raantu překonal, zastavil se puk na tyčce.

Další rychlý přechod do útoku a hattrick byl na světě. Vyhrané buly, Staalův dlouhý pas, Hayes podržel puk, z otočky nahrál a Grabner neměl problém zavěsit.

Brandon Pirri oplácel a byl vyloučen. Lightning tak měli další možnost zmírnit své utrpení. To se jim nakonec povedlo. Nečistě trefený puk se odrazil jednak od hole a také od těla Stamkose. Trefit to Stamkos přesně, asi by to Raanta chytil Smile.