Mats Zuccarello Delaying Game - Puck over glass against Brett Connolly
2 min.

Sestřih zápasu

Příprava skončila vítězně

Před posledním zápasem přípravy získal Lars-Erik Sjöberg award, cenu pro nejlepšího nováčka přípravy, Oscar Lindberg. Cena je udělována od roku 1988, kdy jí jako první získal Mike Richter, jako pocta bývalému hráči a skautovi Rangers Lars-Eriku Sjöbergovi, který v roce 1987 podlehl rakovině.
Kouč domácích Alain Vigneault dnes nebyl na střídačce. Nejednalo se však o žádný problém. Trenér sledoval zápas z horních pater Madison Square Garden.

První třetina byla překvapivě plná nepřesností. Navíc byli Rangers zaskočeni již po 40 vteřinách, kdy se prosadil Connolly. Trpělivost na přihrávce ukázal Jimmy Hayes, který dokázal nahrát zpět před bránu kolem ujíždějícího Lundqvista a Connolly tak musel jenom zkrotit poskakující puk. Vše začalo ztrátou na útočné polovině a bránící Klein, pak nestihl být včas u střelce.

Domácí se pomalu oklepali a do jedné z lepších akcí se dostal Kreider. Po levém křídle projel do útočné třetiny, projel kolem brány hostí, nahrál na modrou Diazovi, ale Gustavsson vyrazil.

Třetina nebyla ze strany Rangers vůbec přesvědčivá.

Na konci první třetiny Rinaldo narazil do Lundqvista a byl vyloučen. Půlku přesilovky si Rangers schovali na úvod druhé třetiny, ale k ničemu se nedostali.

Glass a McIlrath si ve středním pásmu podali Rinalda, jako menší odvetu za náraz do Lundqvista, nicméně to skončilo vyloučením domácího obránce, protože náraz přišel těsně po odehrání puku.

V přesilovce vytáhl Lundqvist perfektní zákrok lapačkou, kdy zachytil ránu od modré přes dvojí stínění na hranici brankoviště. Zbytek přesilovky Rangers ubránili.

Rangers hráli o poznání lépe než v první třetině.

Před půlkou zápasu poslal dlouhou nahrávku Zuccarello na Nashe, ten koukal, jestli by mohl nahrát na druhou stranu Brassardovi, ale nakonec musel střílet. Puk se zastavil pod Gustavssonem.

Na druhé straně Randell ramenem narazil do helmy Henrika Lundqvista a přihrál tak Rangers další šanci na vyrovnání. Přes snahu hráčů v modrém a několik slušných akcí se ani druhou přesilovku nepodařilo využít.

Dylan McIlrath bojující o místo sedmého obránce se do boje pustil doslova, protože při dalším střídání si to McIlrath a Randell rozhodli vyříkat ručně poté, co se Randell pokusil domácího obránce natlačit na Lundqvista.

3:33 před koncem třetiny se konečně Rangers prosadili. Stalberg sebral puk, předal Lindbergovi, ten zpátky k modré na McDonagha. Ten poslal spíš nahození než střelu do klubka hráčů a po dvojitém odrazu se puk dostal až za bezmocného Gustavssona. Gól byl připsán Stalbergovi.

A ještě to nebylo všechno. Půlminuty před koncem třetiny Miller nabral puk ve středním pásmu, mezi kruhy udělal stahovačku a švihem vystřelil přesně tam, kde Gustavsson nemohl zasáhnout. Konec druhé části tak vrátil do tváří fanoušků v MSG úsměv.

Po čtyřech minutách třetí části se Boston provinil šesti hráči v poli a Rangers dostali třetí přesilovku. Po něco více než minutě jí využil Rick Nash, který se sice snažil přihrát napříč před brankovištěm, ale přihrávku zastavila hůl bránícího hráče. New Yorský střelec se rychle zorientoval a backendem dorazil do brány.

Jak se Rangers nepovedla první třetina, tak v té třetí hru víceméně kontrolovali. Boston k výraznějšímu ohrožení brány nepustili, přesto výkon domácích o moc nepřevyšoval soupeře.

Necelé tři minuty před koncem se Boston snažil o změnu stavu při hře bez brankáře a vyplatilo se. Po minutě hry v šesti přidal svůj druhý gól v zápase Connolly. Víc se v řádné hrací době nestalo, i přes to, že Zuccarello 20 vteřin před koncem vyhodil puk mimo hřiště a byl ještě vyloučen, a Rangers tak vyhráli zápas 3-2.

Následné demo prodloužení gól, ani přes přesilovku Rangers, nepřineslo. Nájezdy se nejely.

Rangers skončila zápasová příprava. Několik dní budou trávit ve známém West Pointu, vojenské akademii, kde budou utužovat tým. Také se dozvíme finální soupisku pro úterní (středa našeho času) zahajovací zápas na ledě obhájců Stanleyova poháru Chicaga Blackhawks.