New York Rangers - Tampa Bay Lightning 30. 5. 2015 (02:00) @ Madison Square Garden

Brenden Morrow Hooking against Rick Nash
2 min.
07:46
Ryan Callahan -Too many men on the ice
Too many men/ice served by Ryan Callahan
2 min.

Sestřih zápasu

Sezóna skončila. Hosté z Tampy zabetonovali své obranné pásmo

Statistiky sedmých zápasů hovořiliy pro Rangers. Doma zatím žádný takový zápas neprohráli. Bohužel tato série skončila a defenzivně hrající Tampa poslala Rangers na dovolenou.
Bezchybné obrany v první třetině nepovolily otevřít gólový účet.

S Mattem Hunwickem v sestavě a Jamesem Sheppardem v hledišti začala velmi opatrná první třetina pro jeden tým posledního zápasu v sezóně.

Prvních několik ohrožení brány předvedli Rangers. Nejednalo se o žádné velké šance. To ostatně ani na druhé straně. Tampa ale pomalu převzala kontrolou nad vývojem v první třetině a převážila počet střel jasně na svou stranu.

Po 11 minutách zůstal poprvé nepokrytý Johnson, naštěstí netrefil bránu. Další nátlak hostí skončil střelou, kterou musel Lundqvist lapačkou vytěsnit tak, že skončila na vršku branky.

Ve třinácté minutě se poprvé na ledě objevil domácí kapitán Ryan McDonagh. Nasazení Hunwicka může mít tedy dva důvody - ne stoprocentní stav McDonagha a očekávané dlouhé utkání a vytížení obrany. McDonagh měl nakonec v první třetině 3 střídání.

Tampa byla nadále nebezpečnější a hodně zkoušela nahazovat na teč před brankou. Jedno takové nahození Šustra tečoval Filppula, ale Henrik byl zatím bezchybný.

Bezchybné obrany a perfektní Lundqvist.

Nerozhodný Boyle na útočné modré umožnil útok Tampy. Lundqvistovi tak zadělal na první ostrý zákrok třetiny, další pokus hostí šel naštěstí mimo bránu.

Jednu z šesti střel ve třetině Rangers ukázal Jesper Fast, ale střílel už od modré a Bishop s ní tak neměl jediný problém.

První přesilovku si vysloužili Rangers. J. T. Miller nahrával zpět na Nashe, ten byl faulovaný Morrowem. Tampa poměrně v klidu své oslabení ustála.

Nedlouho na to, po chybném střídání Tampy, přišla druhá přesilovka domácích. Chyba St. Loiuse poslal do úniku Paláta, který střílel mimo. Šanci v přesilovce měli i domácí. Miller našel krásně Yandlea, který z první netrefil odkrytou bránu.

Po skončení přesilovky se do další šance dostal Palát, byl zblokován a dorážku vytěsnil Lundqvist.

Čtyři minuty před koncem třetiny opět zaúřadovala Tampa a lajna kolem Paláta. Garrison se po rychlých nahrávkých dostal ke střele, ale Lundqvist vytáhl vynikající zákrok a lapačkou puk vyrazil.

*galerie titulek="Finále konference vs Lightning 29. 5. 2015" zarovnani=vpravo obrazky=7048,7049,7050,7051,7052,7053,7054,7055*Po zakázaném uvolnění Lightning se na okamžik k několika šancím dostali Rangers, ale většinu nebezpečí hasili ve svém obranném pásmu. Kucherov zpoza brány našel Johnsona, který byl úplně sám před Lundqvistem. Domácí gólman vykopnutím betonu již poněkolikáté svůj tým zachránil od inkasované branky. Tampa v závěru hodně tlačila. Další střelu od modré Lundqvist v pohodě chytil do lapačky.

Závěrečná siréna tak byla dojisté vysvobozením domácích.

Smolný gól od Killorna a přesná střela Paláta ukončila Rangers sezónu.

Závěrečná třetina měla jednoduchý scénář. Možná i díky šestému zápasu, Tampa čekala, zda a jak Rangers zatlačí a sama z minima vytěžila maximum. Druhá střela na domácí bránu totiž propadla mezi Lundqvistovými betony. Killorn backhendem nahodil a přes asi 4 clonicí hráče puk se došoural do brány. Domácí gólman očekával střelu nahoru.

Tampa Rangers k ničemu nepouštěla. Zavřela střední a hlavně obranné pásmo. A dál čekala.

Brown po chybě obrany přihrál na Pacquetta a Lundqvist zachránil před změnou skóre.

V půlce třetiny se naskytla příležitost po zmatku před Bishopem, ale Rangers neprocpali puk do sítě. Navíc se za Bishopa do brány naskládali dva další hráči v bílém.

Urputně bránící Tampa čekala na chyby a protiútoky a bohužel se dočkala. V jednom nájezdu tří proti dvěma, po Johnsonově zabrždění na útočné modré, se prosadil Palát střelou nad Lundqvistovu lapačku.

Pokusy Rangers Bishop bohužel v klidu pochytal, protože vše viděl.

Od času 3:44 se Rangers pokoušeli s Lundqvistem na střídačce zvrátit vývoj zápasu, to se ale nepovedlo.

Sezóna, můžete nesouhlasit, ale úspěšná sezóna, skončila. Chybí samozřejmě ta pověstná třešnička, ale poslední roky se daří. Posledních pět sezón skrývá loňské finále a dvakrát prohrané konferenční finále.

Rangers dnes tak vůbec poprvé prohráli doma hraný zápas sedm v sérii. Soupeř hrál v MSG to, co potřeboval a zřejmě to, co by si před vlastním publikem nedovolil. Třikrát vyhrál venku a podruhé ve své historii si zahraje finále.

Na pozápasové tiskové konferenci trenér Vigneault potvrdil, že Ryan McDonagh nehrál 100% fit. Nebyl to jeho první zápas v sérii, ve kterém hrál s nějakou zlomeninou na noze. Více, včetně informací o Zuccarellovi, se jistě brzy také dozvíme.