Tanner Glass Misconduct
10 min.

Sestřih zápasu

Zápas probuzených střelců. Nash i St. Louis pomohli góly vyrovnat sérii

Broadwayské hvězdy dovedly tým z New Yorku k povinnému vítězství. Lundqvist, Nash, St. Louis a Yandle předveli to, co od nich všichni čekají celé playoff. Vítězství, první o více jak jeden gól v playoff, by bylo dobré potvrdit v neděli v MSG.
Dobře sehraná, ikdyž trochu nezvózní, první třetina skončila gólem Ricka Nashe.

Rangers chtěli nastoupit s tím, že maximálně zpomalí rychlíky z Tampy. Opak byl prvních 10 minut pravdou. Hra měla úžasné tempo, skoro bez přerušení. Úvodní nápor Lightning vystřídala hra v útočné třetině Rangers a několik šancí. Po jednom takovém úniku skončil v brance střílející Sheppard.

Jedno z mála buly v obranné třetině Rangers mále skončilo katastrofou, protože Kreider i Girardi okamžitě vystartovali a nechali před Lundqvistem úplně volného Kucherova, kterému se naštěstí puk postavil na hranu a tak přestřelil možná i síť za bránou.

Každý tým si zahrál jednu přesilovku. Výrazně větší šance měla Tampa a Johnson rozezvonil tyčku za brankou Rangers. Obrana hostí chaos v obranném pásmu přestála.

Na druhé straně přesilovka Rangers se odehrála bez přímého ohrožení branky domácích. Naopak chyboval St. Louis, ale Tampa druhý gól v oslabení v sérii nepřidala.

Tři minuty před koncem prokázal skvělý přehled na obranné modré Hagelin, kdy v obležení hráčů přikopl puk Hayesovi, který našel rozjetého Nashe. Rick Nash, narozdíl od minulého zápasu, natlačil své tělo před obránce a udělal kličku Bishopovi. S trochou štěstí se puk od tyčky a Bishopova betonu odrazil do branky.

O chvíli později mohli Rangers přidat druhý gól, ale Hedman před prázdnou bránou zablokoval hokejku útočnícímu hráčovi a zachránil Tampu od dvougólového manka.

Rangers v první třetině dokázali hrát těsný a rychlý hokej. S trochou nervozity neudělat chybu, z které vyplynuly dvě totální minely, které nebyly potrestány, se zatím povedlo pokrýt nejnebezpečnější lajnu se střelcem Johnsonem.

Tampa tlačila a tlačila a Rangers navýšili vedení.

Tampa se do pokusu o vyrovnání pustila pěkně z ostra a hned si zahráli přesilovku. Dvě minuty plné šancí na obou stranách. Do prvních dvou velkých možností se dostali Hagelin a potom dvojice Nash-Stepan. Bohužel se nepovedlo v oslabení skórovat. Hned na to se dostal Killorn za obranu a v samostatném nájezdu ho vychytal Lundqvist. Další kličku zkoušel Kucherov, Lundqvist mu jeho snahu překazil příložníkem a dorážka branku minula.

Šance Tampy se střídaly jak na běžícím pásu. Killorn se dostal opět sám před Lundqvista, který ho vytěsnil tak, že jeho klička skončila mimo branku. Palát naskočil z lavičky za obránce, Yandle mu ale stačil obratně šanci překazit.

*galerie titulek="Finále konference @ Lightning 22. 5. 2015" zarovnani=vpravo obrazky=7021,7022,7023,7024,7025,7026,7027,7028*V další přesilovce Tampy trefil Callahan opět tyč.

Vyrovnání se nakonec domácí dočkali. Vedlo k tomu další prohrané buly v obranné třetině. Stamkos dostal více místa a přes clonícího Girardiho prostřelil.

Blesk z čistého nebe pak udeřil také do Bishopovy brány. A ne jednou. Střelu Kleina Bishop vyrazil, Fast zblokoval Morrowa a Kreider dorazil vyražený puk. Pátá střela na bránu v prostřední části tak vrátila vedení na stranu Rangers. Po necelých dvou minutách Yandle vystřelil a od Hedmanovy nohy se puk, který letěl hodně mimo, odrazil přesně - za Bishopa do brány. 3-1 pro Rangers doslova z ničeho.

Hedman se snažil hned odčinit svůj vlastní gól. Jeho dvě příležitosti vychytal ale perfektní Lundqvist a druhá třetina přes převahu Tampy skončila vítězstvím hostí.

St. Louis a Nash podtrhli vítězství Rangers.

Očekávaný tlak domácích přiživil Stepan, který chtě odrazit puk rukavicí trochu ohrozil Lunsdqvista. Ten ale pozorně vše sledoval a vyrážečkou nebezpečí zažehnal.

I při plném počtu hráčů na ledě to vypadalo jako přesilovka domácích. Nápor Lightning skončil vyloučením po faulu na St. Louise. Martin St. Louis byl nakonec ten, který vyloučení potrestal. Tampa nevyhodila, Boyle zadržel puk na modré, a Brassard krásně nahrál na St. Louise, který prázdnou bránu neminul.

I přes tuto branku se Tampa dále tlačila. Vše nakonec ukončil svým druhým gólem Rick Nash. Opět v přesilovce. Střílel Yandle a Nash procpal puk pod Bishopovými betony.

Rangers byli i dále při chuti, ale stejně jako druhý zápas v New Yorku, i tento se víceméně dohrával.

Na 5 gólů stačilo hráčům Rangers 18 střel. Ve třetím zápase po sobě využili Rangers 2 přesilovky. Z posledních 10 přesilovek mají 6 využitých.