Tampa Bay Lightning - New York Rangers 26. 11. 2013 (01:30) @ Tampa Bay Times Forum

5:0 2:0, 2:0, 1:0L
Nikita Kucherov (1) Martin St. Louis (9) Martin St. Louis (10) Teddy Purcell (6) Teddy Purcell (7)

Martin St. Louis (9),Wrist Shot
Valtteri Filppula (8), Victor Hedman (8)

Teddy Purcell (7),Backhand
Martin St. Louis (14), Alex Killorn (10)

Vyloučení

1. třetina

02:14
Pierre-Cedric Labrie -Fighting
Pierre-Cedric Labrie Fighting against Derek Dorsett
5 min.
02:14
Derek Dorsett -Fighting
Derek Dorsett Fighting against Pierre-Cedric Labrie
5 min.
05:15
Michael Del Zotto -Hi-sticking
Michael Del Zotto Hi-sticking against Alex Killorn
2 min.
09:26
Eric Brewer -Hooking
Eric Brewer Hooking against Derick Brassard
2 min.
13:42
Victor Hedman -Holding
Victor Hedman Holding against Rick Nash
2 min.

2. třetina

05:51
Alex Killorn -Hooking
Alex Killorn Hooking against Rick Nash
2 min.
06:49
B.J. Crombeen -Slashing
B.J. Crombeen Slashing against Rick Nash
2 min.
09:01
Marc Staal -Interference
Marc Staal Interference against Nate Thompson
2 min.
11:34
Anton Stralman -Hi-sticking
Anton Stralman Hi-sticking against Nate Thompson
2 min.

3. třetina

02:19
Alex Killorn Hooking against Derick Brassard
2 min.
11:19
Victor Hedman -Cross checking
Victor Hedman Cross checking against Brad Richards
2 min.

Sestřih zápasu

Blueshirts kompletně vyhořeli v Tampě

V noci z pondělí na úterý pokračoval program hokejových New York Rangers utkáním ve slunné Tampě Bay. Místní Blesky se nenacházely zrovna v ideální pozici – celek postrádal kvůli zranění svého nejlepšího hráče Stevena Stamkose, a herní krizi nejlépe vystihuje například série čtyř proher v řadě, či pouze jedné úspěšně sehrané přesilové hry z patnácti. Jezdci proti tomu byli v posledních šesti venkovních zápasech neporaženi, a z posledního střetnutí v Nashvillu si dokonce odváželi shutout. Zejména v NHL ale platí, že každý zápas je zcela odlišný, a to se potvrdilo i v tomto duelu – Rangers sice byli lepším celkem, avšak Bolts i přesto dokázali svého soka deklasovat poměrem 5:0.
Úvodní buly mírně pozdržel ceremoniál, při kterém Lightning vyznamenali svého kapitána Martina St. Louise, který minulý týden v Los Angeles odehrál svůj tisící zápas v NHL, a střetnutí proti Rangers pro něho bylo vůbec první představení před domácími fanoušky po pokoření tohoto úctyhodného milníku.

Rangers hned zkraje působili, jako by je posunutí začátku zápasu naprosto vyvedlo z koncentrace, a to se brzy projevilo na skóre – v čase 03:10 totiž Blesky vedly rozdílem dvou gólů. Skóre nejprve otevřel Nikita Kučerov, který vsítil svůj vůbec první gól v nejlepší hokejové lize světa. Přesně o 58 sekund později pak přišla řada i na oslavence Martina St. Louise, kdy kanadský veterán neomylně proměnil svůj průnik po pravé straně.

*galerie titulek="Fotogalerie z utkání proti Tampě Bay Lightning" zarovnani=vlevo obrazky= 5385,5387,5386,5387,5388,5389,5390,5391,5392* Hostující Jezdci byli během první třetiny střelecky aktivnější (nakonec třetinu ovládli poměrem 17:11), avšak dvougólové manko nabyté během úvodních desítek sekund se jim do sirény končící periodu smazat nepodařilo. Nepomohly k tomu ani dvě přesilové hry, ve kterých se činil zejména brankář Ben Bishop, který v kariéře nastoupil proti Rangers třikrát, a pokaždé si nakonec připsal vítězství.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl nepovedenému startu z první části v lecčem podobný. V prvním případě se totiž po třech minutách a deseti sekundách prosadil Martin St. Louis, kdežto v následující periodě k tomu malý a hbitý útočník potřeboval jen o dvě sekundy více. Velmi podobné bylo i zakončení, kdy kapitán Blesků v brejku opět mířil přesně nad Lundqvistovu lapačku.

Šance na probuzení Callahanovy party se objevila v 27. minutě, kdy se na lavici hanby na minutu a dvě sekundy sešli Blesci Alex Killorn a BJ Crombeen. Dvojnásobnou početní výhodu sice Blueshirts nezahráli špatně, avšak kýžený gólový efekt se nedostavil. Největší šanci po nahrávce Brada Richardse neproměnil Rick Nash, jehož pokus z pravé strany perfektně zastavil Bishop.

V polovině utkání si Jezdci nebezpečně zahrávali s ohněm, když se dvakrát po sobě nechali vyloučit. Bránící čtveřice ovšem naštěstí fungovala bezchybně, a tak si ani Tampa Bay neužila radosti z využité přesilovky. Další gólovou radost ale přecijen svým doumácím fanouškům připravili, a to tři minuty před koncem druhé třetiny, kdy Teddy Purcell přesnou ranou nad Lundqvistovu lapačku proměnil přečíslení čtyř proti dvěma. Do šaten se proto odcházelo za děsivého stavu 0:4 v neprospěch New Yorku.

Jezdci do třetí třetiny nastoupili do třetí dvacetiminutovky s pár změnami, které měly tým probudit a třeba také nasměrovat k obratu. Henrika Lundqvista v brance nahradil Cam Talbot, a do prvního útoku k Ricku Nashovi a Bradu Richardsovi se posunul Carl Hagelin.

Po necelých třech minutách si Rangers zahráli již svou pátou přesilovou hru večera. Dvouminutový úsek sehráli Newyorští hodně dobře a svižně, ale Ben Bishop po několika dobrých zákrocích stále držel svou neprůstřelnost.

Hosté pokračovali ve vysokém tempu, které si naordinovali před závěrečnou třetinou. Bishop si musel připsat několik poměrně těžkých zákroků a v šestačtyřicáté minutě ho dokonce zachránilo po Callahanově střele břevno.

Do třetí třetiny nastupující Talbot se musel v brance hodně nudit, protože po více než polovině třetiny měl na kontě jen dva lehké zásahy. To Blueshirts byli i nadále o třídu lepším týmem, což se však nedařilo potvrdit gólově ani během již šesté přesilové hry. Celek, který si ve třetí třetině naopak gólově polepšil, byli opět domácí Bolts, kteří minutu před koncem zásluhou druhého gólu Teddyho Purcella upravili skóre na konečných 5:0.

Zvýšená snaha Vigneaultových svěřenců v posledních dvaceti minutách byla sice sympatická a nedala se hráčům z Manhattanu upřít, ale kombinace čtyř dříve inkasovaných branek v kombinaci se skvěle chytajícím Bishopem byla v tomto utkání smrtící.