Derek Dorsett Tripping against Milan Lucic
2 min.

Sestřih zápasu

Jezdcům po čtvrté prohře s Bostonem končí sezóna

Newyorští Rangers nezačali sérii proti důraznému Bostonu vůbec dobře – po třech prohrách zkraje série měli za úkol Medvědy skolit hned čtyřikrát po sobě, pokud se chtěli podívat do konferenčního finále. První krok v New Yorku se sice partě okolo Henrika Lundqvista povedl, ale další zdramatizování série již bostonští hokejisté nedovolili. Ve své TD Garden totiž zvítězili poměrem 3:1 a poslali tak celek z Manhattanu na dovolenou. Vůbec poslední týmovou trefu ročníku si v přesilové hře připsal Dan Girardi.
Bruins začali utkání aktivněji, když několikrát zavřeli svého soupeře v jejich obranné třetině. Henrik Lundqvist si ale i přesto na puk sáhl až po téměř pěti minutách, neboť projektily domácích byly buď hodně nepřesné, nebo zblokované.

Diváky ze sedadel zvedlo duo Shawn Thorton – Derek Dorsett, které se rozhodlo odhodit rukavice a poprat se. Urostlý útočník Medvědů měl v souboji navrch, což korunoval i povalením bývalého útočníka Columbusu Blue Jackets. Musíme však zmínit, že Thorton poté ještě nepříliš sportovně Dorsetta několikrát udeřil na zemi.

V polovině třetiny zlepšenou hru domácích přibrzdil krosček Davida Krejčího. Faul českého rodáka nakonec vedl k úvodní brance zápasu, když přesilovou hru Callahanovců využil střelou z voleje Dan Girardi. Kanadský útočník pár momentů před tím společně s Matsem Zuccarellem skvěle vykombinoval jednoho ze čtyř bránících hráčů, což nakonec vyústilo v Girardiho druhý gól v letošních vyřazovacích bojích.

Největší šanci první třetiny na srovnání měli Bruins v čase 13:27, kdy mezi kruhy dostal nahrávku Milan Lucic. Nikým nehlídaný důrazný útočník poslal svižnou střelu přesně do horního rohu Lundqvistovy branky, ale švédská superstar ve službách newyorského celku vytáhla neuvěřitelný zákrok svou lapačkou.

*galerie titulek="Fotogalerie z utkání proti Bostonu Bruins" zarovnani=vlevo obrazky= 5072,5073,5074,5075,5076,5077,5078* Na začátku druhé periody si domácí vysloužili svou přesilovou hru. Tu nakonec hráli pouze něco přes minutu, neboť mladičký Torey Krug z voleje poslal do Lundqvistovy šibenice nechytatelný volej, který pro Kruga znamenal čtvrtý gól v pouhém pátém utkání play-off v kariéře. Možnost vrátit Tortorellovým svěřencům vedení pak nabídl Matt Bartkowski, který podrazil Carla Hagelina, ale Jezdci dvouminutovou početní výhodu využít nedokázali.

Do vedení naopak mohl jít soupeř, který v půlce třetiny vytvořil velmi dobrý tlak ve svém útočném pásmu. Výsledkem jejich snažení pak byla pohledná teč, po které se puk odrazil od tyčky. To, co se hokejistům Claudeho Juliena nepovedlo o chvíli dříve, se jim povedlo ve 34. minutě, kdy dvakrát po sobě chyboval Roman Hamrlík. Čtvrtá lajna domácích se díky tomu dostala do přečíslení, a když napoprvé zakončit nedokázala, zblokovaný kotouč dojel Gregory Campbell, který už se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:2.

V samém závěru periody se pak faulu na Jaromíra Jágra dopustil Derek Dorsett, ovšem Blueshirts do závěrečné sirény bránili na výbornou. V dobré obranné činnosti pak hosté pokračovali i se začátkem třetí třetiny, takže se Dorsett vrátil na led bez úhony. Dorsettovi se oslabení jeho spoluhráčů líbilo natolik, že se rozhodl celou situaci zopakovat – a naštěstí pro Jezdce i napodruhé Dorsett na lavici hanby vydržel po celé dvě minuty.

Ve 49. minutě dostali Rangers obrovskou příležitost srovnat, když se Ryan Callahan po dlouhé nahrávce hnal do brejku. Jeho bekhendový blafák ovšem Rask překrásně vyrazil vyrážečku do ochranné sítě, a vyrovnání se proto nekonalo.

S druhou půlku třetiny se Bruins začali více stahovat a nesnažili se již tolik aktivně napadat. Rangers tak sice měli více prostoru k rozehře, ale mnoho snah o založení útoku ztroskotalo buď ve středním pásmu, nebo na útočné modré čáře. Velkou příležitost mohl mít Michael Del Zotto, ale ten zpoza branky od Carla Hagelina obdržel nepřesný pas, což zapříčinilo trefení pouze boční sítě.

Čas neúprosně ubíhal a s ním se zmenšovala i šance na prodloužení sezóny. Posledním pokusem o zvrat byla hra v šesti hráčích v poli, ale výsledkem byl pouze pojišťovací gól Shawna Thorntona do odkryté klece Jezdců. Boston si tak dokráčel k vítězství v poměru 3:1, což ve výsledku znamenalo uzavření série v poměru 4:1 na zápasy. Pro Blueshirts tak končí sezóna, kdežto Boston si to ve finále Východní konference rozdá s Pittsburghem Penguins.