Zdeno Chara Slashing against Ryan Callahan
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers vydřeli vítězství nad Medvědy

Po těžkém zápase na domácím ledě s Torontem vyrazili Rangers navštívit bostonské Medvědy. Utkání Blueshirts nesehráli vůbec špatně a proti rivalovi z Original Six se blýskli třemi góly. Všechny třetiny byly plné akce, soubojů a bohužel mnohdy i sporných rozhodnutí rozhodčích. Hráči v bílém se nechávali příliš vylučovat, což ovlivnilo průběh zápasu, který však nakonec Jezdci dovedli k těsnému vítězství 3:2.

Na gól v první třetině si diváci museli počkat dlouhých jedenáct minut. První polovina třetiny byla nudná. Síly byly naprosto vyvážené a puk létal ze strany na stranu. Bruins však působili připraveněji. U puku byli rychleji a měli i větší chuť na pěstní souboje. Ti, kdo první našli skulinku ke gólu, ale byli Jezdci. Konkrétně trio Anisimov-Dubinsky-Rozsíval. Mladíček Artěm Anisimov využil nabídnuté přesilovky, když střelou, která zaváněla hrou vysokou holí, puk dostal až do brány. O platnosti možná zbytečně musel rozhodovat videorozhodčí. Stejně jako v minulém utkání s Leafs se Jezdcům povedlo skórovat během několika sekund podruhé. Alexi Frolovovi trvalo pouhých 25 sekund než prostřelil náhodnou střelou finského brankáře Tuukku Raska a zvýšil tak náskok již na dvě povedené střely.

Tým, který během začátku letošní sezony navštívil českou metropoli, měl vstup do sezony stejně jako Rangers všelijaký, ale ne úspěšný. Bylo jasné, že Boston nechce odejít do šaten s dvougólovou ztrátou. Přišlo to, co přijít muselo, Rozsívalovo vyloučení a následnou výhodu hry pět na tři využil Slovák Zdeno Chára, když od modré propálil kotouč až za Lundqvistova záda. Byl to ale Henrik Lundqvist, kdo celý zápas držel Jezdcům naději. Měl pár výborných zákroků, kterými zastavil jisté góly.

Do druhé třetiny Rangers vstoupili na led v oslabení. Na trestné lavici si odpykával trest ještě z první dvacetiminutovky Marc Staal. Byl to právě jeden z těch sporných trestů, které nemusely vůbec být. Avšak Marc toto diskutabilní vyloučení vrátil všem bravurně jak se patří, samostatným únikem a krásně provedeným blafákem. Byla to jeho první branka v letošní sezoně.

Jezdci si však nemohli dopřát chvíli klidu. Bruins s blížícím se koncem třetiny začali více útočit a převzali aktivitu. Hráči New Yorku se zmohli jenom na blokování střel, vyrážení a úžasné zákroky Lundqvista. Medvědi začali soupeře utiskovat v jejich pásmu a z jedné nepřehledné situace snížili na rozdíl jediného gólu. Nathan Horton zakončil akci jako z učebnice, kdy jsou hráči rozházení a nevědí koho bránit, přímo ukázkově - propálil kotouč až do sítě. Důvod k nepohodě však dostali Jezdci ještě jeden, když Greg Campbell, ač jistě nechtěně, zranil newyorské levé křídlo Brandona Prusta. Trefil ho vysokou holí do obličeje a Prust musel odjet na střídačku.

Jak se později ukázalo, Brandon už do zápasu nenastoupil a Rangers ani nevyužili dvojité power play po Campbellově zákroku. Boston opět získával navrch, zdálo se, že má více energie a hlavně vůli změnit výsledek. A ačkoli měli Rangers možnost trefit odkrytou bránu, nikomu se už nepovedlo skórovat a upravit konečný výsledek.

Tým New York Rangers tohle vítězství vydřel a o to víc se cení, když jde o druhou výhru v řadě. Doufejme, že Brandonu Prustovi se nic vážného nestalo a nepřidá se ke skupince zraněných (Gáborík, Prospal, Drury).

Již zítra Rangers přivítají na domácím ledě New Jersey Devils, kteří dostali lekci od Buffala Sabres a prohráli 1:6.