Tampa Bay Lightning - New York Rangers 3. 4. 2010 (01:30) @ St. Pete Times Forum

0:5 0:4, 0:0, 0:1W
Brandon Prust (3) Marc Staal (7) Vinny Prospal (19) Brandon Dubinsky (19) Aaron Voros (2)

Andrej Meszaros Slashing against Chris Drury
2 min.

2. třetina

04:13
Jody Shelley -Holding
Jody Shelley Holding against Andrej Meszaros
2 min.
04:53
Brandon Dubinsky -Delaying Game - Puck over glass
Brandon Dubinsky Delaying Game - Puck over glass
2 min.
16:06
Alex Tanguay -Tripping
Alex Tanguay Tripping against Michal Rozsival
2 min.

3. třetina

00:17
Marian Gaborik -Holding
Marian Gaborik Holding against Martin St. Louis
2 min.
05:12
Vladimir Mihalik -Roughing
Vladimir Mihalik Roughing against Corey Locke
2 min.
08:58
Brandon Prust -Tripping
Brandon Prust Tripping against Vincent Lecavalier
2 min.
14:37
Todd Fedoruk -Misconduct
Todd Fedoruk Misconduct
10 min.

Sestřih zápasu

Henrik Lundqvist pomohl k výhře čistým kontem

Po zaváhání Montrealu, Atlanty a dokonce dvou prohrách Philadephie měli hokejisté newyorských Rangers nejlepší příležitost přiblížit se vyřazovacím bojům. K tomu, aby přeskočili devátou Atlantu a zvýšili své šance na prodloužení sezóny, však bylo zapotřebí porazit tým Tampy Bay Lightning. Celek ze slunného státu Florida táhne především nadějný Steven Stamkos, který vede celou ligu v počtu přesilových branek a společně s Ovečkinem se dělí o druhé místo v souboji o Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce ligy. Bylo jasné, že k plnému bodovému zisku bylo třeba tuto střeleckou star soupeře uhlídat, což se nakonec také povedlo. Henrik Lundqvist opět předvedl fantastický výkon a poté, co dokázal pochytat všech třicet střel, mohl slavit nejen výhru 5:0, ale také svůj čtvrtý shutout v tomto hracím ročníku.
Diváci měli v prvé části zápasu možnost vidět hned čtyři branky, ovšem příznivce domácích Bolts jistě nepotěšilo, že všechny ze své sítě lovil Mike Smith. O tom, že kanadský brankář neměl den, svědčí i statistika po prvních dvaceti minutách hry – Smith do této doby čelil sedmi pokusům, přičemž projektily Prusta, Staala, Prospala a Dubinského skončily v síti. Na obhajobu mladého gólmana však musíme říct, že dva z těchto gólů (konkétně trefy Prospala a přesilovková střela Dubinského) do sítě doletěly až poté, co si je do klece srazili obránci Tampy stojící před brankou. Po přečtení těchto řádek by se mohlo zdát, že utkání hrálo pouze jedno mužstvo, avšak Blesky z Tampy nehrály tak špatně, jak by se na první pohled zdálo. Ve střelbě se zdatně drželi za newyorským celkem a ani herní projev nebyl špatný. Jezdce ale dělal lepším mužstvem zápal a chuť pro hru. Díky tomuto faktoru měli hosté ke každému puku o krok blíže a z toho také plynulo luxusní vedení před začátkem druhého dějství.

Kouč týmu, který zahajoval minulou sezónu společně s Blueshirts v Praze, poslal od druhé třetiny do branky Antera Niittymakiho, čímž reagoval na tragické představení Smithe ze začátku zápasu. Niittymaki již od prvních chvil vypadal mnohem jistěji než jeho týmový kolega. Finský brankář dodal svému týmu sebevědomí a domácí najednou začali vymýšlet mnohem zajímavější útočné akce. Vše mělo vyvrcholit početní výhodou pěti proti třem, ovšem smutné představení útoku Lightning bylo dokonáno, když během vyloučení Shelleyho a Dubinského hokejisté Tampy Bay nevystřelili ani jednou na svatyni Krále Henrika. Jezdci díky preciznímu bránění všech útoků soupeře (a dvěma těžším zákrokům brankáře Lundqvista) nulu hájili i po čtyřiceti minutách a čtyřbrankový náskok nabytý v prvních patnácti minutách hry jim dával velké naděje na úspěšný závěr zápasu již před začátkem poslední třetiny.

V šatně nabral více energie tým z centra New Yorku a mírná herní převaha vyústila až v obrovský, téměř dvouminutový zámek v útočném pásmu, během kterého musel Antero Niittymaki vytáhnout hned několik úspěšných zákroků. Henrik Lundqvist na druhé straně kluziště zase sklidil ovace poté, co při přesilové hře soupeře lapačkou vychytal dělovou ránu Stevena Stamkose. Stoprocentní úspěšnost obou brankářů na kluzišti ukončil Aaron Voros za přispění štěstí a nepozorného Niittymakiho. Všechny tyto faktory napomohly tomu, že touš nahozený z prostoru za brankou překvapil brankáře Tampy a po nepřehledné situaci se doklouzal až za brankovou čáru. Za stavu 5:0 již Bolts nekladli žádný velký odpor, a když si Lundqvist dokázal za pomoci Girardiho poradit i s šancí Martina St.Louise ke konci zápasu, Jezdci si již v klidu dokráčeli pro dva cenné body.

John Tortorella, který celek Blesků v minulosti trénoval, pěl po utkání na své současné svěřence pouze slova chvály o tom, jak všichni skvěle pracovali. Navázat na povedený výkon budou muset hokejisté Blueshirts již zítra. Od jedné hodiny ranní se totiž utkají s dalším floridským celkem – tentokrát jim budou v cestě stát Kočky z Floridy.