Steven Stamkos Hooking against Dmitri Kalinin
2 min.

Sestřih zápasu

Rangers zvládli i druhé pražské utkání. Redden slaví první gól v novém dresu

V 18 hodin našeho času začalo druhé utkání NHL Premier Prague, kde se střetli týmy New York Rangers (dnes domácí -- v modrém) s týmem Tampa Bay Lighting (hostí -- v bílém). Jen pro připomenutí řekněme, že včerejší zápas vyhráli Blueshirts v poměru 2:1. Za tým z New Yorku se premiérové trefy v dresu týmu z Manhattanu dočkal na konci druhé třetiny Marcus Naslund. Vítěznou trefu pět minut před koncem přidal v přesilovce Brandon Dubinsky.

Lundqvist

Začátek utkání nepřinesl žádný vážnější okamžik a bylo vidět spousta nepřesností ve středním pásmu na obou stranách. První větší prověření gólmanů tak přišlo až po čtyřech minutách, když Lecavalier prověřil Lundqvista střelou od modré čáry. Brankář slavného klubu však s přehledem nastavil puku své tělo. Po další minutě už přišel vážnější okamžik s průnikem Artyuchkina, který se protlačil před bránu Rangers a nešetrně narazil do švédského gólmana. To se vůbec nelíbilo Dubinskymu, který se hned do útočníka Blesků pustil. Tato obrana se ale zase nelíbila rozhodčím a tak si Tampa vysloužila první početní výhodu zápasu. Ta zůstala nevyužita a krátce po navrácení Dubinskyho na led diváci v O2 aréně viděli první pěstní souboj. Rozdali si to Aaron Voros s Ryanem Malonem. Tvrdý chlapík ve službách Rangers neměl s o dost lehčím Malonem moc práce a tak bitka znala poměrně rychle svého vítěze.

Po komerční přestávce bylo k vidění několik menších šancí na obou stranách. V polovině první třetiny si Rangers utvořili větší tlak v útočném pásmu a největší šanci jsme viděli po dělovce Paula Mary. Po jeho střele se kotouč třepetal v brankovišti, ale bekům hostů se podařilo vyhodit. Po dalších dvou minutách se s pukem před branku natlačil Betts a dost tak znepříjemnil život brankáři Olafu Kolzigovi.

V patnácté minutě se první lajna domácích opět zabydlela v útočném pásmu a po několika střelách si vynutila faul. Přesilovku bych zařadil mezi průměrné -- bylo k vidění několik šancí, avšak bez gólového efektu. Čtyři minuty před koncem, kdy již byly hokejisté Tampy v plném počtu Dubinsky trefil tyč. V tu chvíli byl poměr střel 14:2 pro Jezdce a i na tomto měřítku bylo vidět, kdo je zatím lepším týmem.

Na střely se ale nehraje a tak v čase 18:18 otevřel skóre Adam Hall, když od modré čáry nastřelil Meszároš a po teči Grattona puk na brankovišti dorazil americký útočník. Více už se do první třetiny nevyšlo a tak do šaten šel šťastnější tým Lighting.

Hned v prvních sekundách si první lajna vytvořila tři perfektní šance a chybělo jen trochu a mohlo být vyrovnáno. Další příležitost na druhé straně zahodil po bekhendové střele Stamkos a na straně Rangers postupně Mara a Callahan. Krátce poté dostal Jussi Jokinen dvě minuty za podražení Korpikoskiho. Ta se po minutě a půl ukázala jako úspěšná. Střelou zápěstím srovnal po přihrávce Gomeze a Naslunda kanadský obránce Wade Redden.

Tento samý hráč měl i další možnost, ale tentokrát z měření sil vyšel lépe strážce svatyně hostí. Ve dvacáté sedmé minutě dostal krásnou přihrávku mezi kruhy Dubinsky, ale ten dělovou ránou pouze vyprášil plastrón Kolziga. Hra se poté trochu uklidnila a hra přinesla jen pár menších šancí hráču v modrém. Tlak Rangers byl natolik velký, že se v šanci dokonce dvakrát ocitl Colton Orr, kterému se přisuzuje pověst hráče, který toho s hokejkou moc nepředvádí. Po čtvrtém útoku se objevila na ledě naše první formace. Když se psala čtrnáctá minuta, poslal náš tým do vedení centr Scott Gomez. Asistence na tento gól si připsali Aaron Voros s Wadem Reddenem.

Vedení o gól Jezdcům evidentně nestačilo a v další šanci se objevil Průcha. Po dlouhé době se ve velké šanci obejvili i hosté – po dělovce Stamkose měl Lundqvist obrovské štěstí, protože projektil orazítkoval spojnici tyče a břevna. Další minuty předvedly oba týmy výkon na 110% a hrálo se nahoru-dolů. Za zmíňku stojí Recchiho rychlá střela z ruhů, kterou “Král Henrik“ zneškodnil betony. Hra se přerušila až po čtyřech minutách, kdy gólman domácích přerušil po Jokinenově střele hru.

Rozhodčí v čase 37:14 vyloučili Michala Rozsívala za vysokou hůl a Blesky tak měly možnost odčinit nevyužitou přesilovku z úvodu utkání. Přesilovka se jim ale vůbec nevydařila a jedinou kloudnou příležitostí by se dala označit Meszárošova střela ze začátku power play. Do konce třetiny se již nic nestalo. Na konci druhé třetiny byl poměr střel 33:9.

Třetí třetina začla v pomalejším tempu, než druhá vrcholila a přirovnal bych jí spíše k začátku první ho dějství. Diváky rozproudilo až přečíslení Jezdců ve 43.minutě, kde Betts trefil pouze betony “Ollieho the goalieho“, jak Kolzigovi ve Washingtonu přezdívali.

Poté se rozhodčím nelíbil zákrok Marca Staala na jednoho z útočníků Lighting a tak kanadského beka poslali na dvě minuty na trestnou lavici. V klidu hrající Rangers však bez problémů přežili a Staal se vrátil po dvou minutách na led. Hrálo se ale pouze pár sekund a trest dostal další hráč v modrém. Byl to nejmenší hráč v týmu z Brodwaye Nigel Dawes. V tu chvíli si trenér Tampy vybral oddechový čas.

I “Dawesovy“ dvě minuty, kdy modří hráli v početní nevýhodě uplynuly bez změny skóre. Místo toho rozhodčí vylučovaly na druhé straně. Malone podle všeho podrazil Druryho při pokusu mu vypíchnout kotouč. Nutno podotknout, že toto vyloučení bylo jedno ze sporných.

Na power play Rangers nasadili svoji první lajnu. Výhoda jednoho muže v poli však trvala pouze 43 sekund. Poté byl vyloučen Rozsíval za bránení ve hře. Jeho vyloučení bylo ale stejně sporné, podobně jako trest pro Malona. Na hru 4 na 4 nastoupila čtveřice Drury – Gomez -- Staal – Mara a chybělo málo, aby fanoušci Blueshirts slavili třetí branku v zápase.

Třetí lajna Tampy Bay tři minuty před koncem uzavřela Blueshirts ve vlastním pásmu a v náporu pokračovala i druhá lajna celé dvě minuty. Hru přerušilo až minutu před koncem vyloučení talentovaného Stevena Stamkose.

Dvacet pět sekund před koncem Tampa srovnala počet mužů na ledě odvoláním brankáře. Přineslo to šanci Lecavaliera 10 vteřin před koncem, ale jeho klička do bekhendu nevyšla. Rangers tak vyhráli i druhý zápas, opět poměrem 2:1.

Tři hvězdy:

3.Olaf Kolzig (94,87%, 0+0)

2.Scott Gomez (1+1)

1.Wade Redden (1+1)

Rangers byli v obou utkáních lepším týmem a 4 body do tabulky jsou tak zasloužené. Přestříleli jsme soupeře 41:21 a 39:19 (dohromady tedy 80:40). Nezbývá než doufat, že nám tato forma vydrží celoý rok a na jaře budeme moct hodnotit sezónu jako pozitivní.